Хор при ВДПУ ім. М. Коцюбинського


ІСТОРІЯ НАРОДНОЇ ХОРОВОЇ КАПЕЛИ ВІННИЦЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ім. МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО


Роком створення капели офіційно вважається 1957 рік, хоча біографія колективу почалась у 1948 р., з аматорського хору, створеного великим ентузіастом хорового співу, чудовим музикантом Олександром Дмитровичем Сердюком.
У 1957 р. з числа студентів різних факультетів був створений постійно діючий колектив – хорова капела Вінницького педуніверситету.
Капела починає свої виступи перед громадськістю Вінниці та області. Поступово проходить становлення колективу, пошуки творчого напрямку, репертуару. Колектив з успіхом представляє педагогічний інститут на оглядах художньої самодіяльності, поступово зростає кількість учасників капели.
У 1964 р. хорова капела отримує перше офіційне визнання – їй присвоєно почесне звання „Народного” колективу. Поширюється географія виступів, в 1972 р. колектив з творчим звітом успішно  виступає в Кабардино-Балкарії в рамках Днів літератури та мистецтва Вінниччини.
За 50 років існування капела виступала в Києві, Харкові, Липецьку і всюди концерти проходили з великим успіхом.
У 1979 р. капела стає лауреатом ІІІ Республіканського конкурсу патріотичної пісні в м. Харкові. У цьому ж році в рамках творчого звіту Вінниччини з особливим успіхом пройшли концерти колективу у м. Липецьку та Липецькій області (Росія).

В 1980 р.  капела виступає на ВДНГ України та стає лауреатом республіканського телетурніру „Сонячні кларнети”. За 45-хвилинну програму на УТ колективу був вручений спеціальний приз Українського телебачення.  У 1982, 2001 рр. колектив бере участь у творчих звітах Вінниччини у палаці „Україна”, виступав  у Міністерстві освіти та науки України , Українському домі тощо.
 Слід навести слова народного артиста України Михайла Кречка, які він сказав під час підтвердження звання „Народної” у 1979 р.: ” Капела є зразком хорового  звучання для аналогічних хорових колективів. Співаки капели – не лише співаки, а й справжні артисти, які беруть активну участь в єдиному творчому процесі”. Народний артист України В.Минько відзначив, що капела є не тільки ідеально налаштованим інструментом, а й те, що усі співаки – справжні митці, які вільно і відверто висловлюють свою виконавську індивідуальність.

Окремо хочеться сказати про людей, які керували народною хоровою капелою протягом 50-ти років, відточували її виконавську майстерність, розширювали репертуар. Це відомі на Вінниччині та в Україні хормейстери – Йосиф Кучер, Ігор Друкер, Костянтин Семенов, Григорій Голик. Особливо слід відзначити музиканта, який працював з капелою понад чверть століття, завдяки таланту та величезній праці якого колектив набув найвищої майстерності та визнання – це народний артист України, професор В.І.Газінський. Йому наша шана і вдячність! З 2003 р. капелою керує випускник музичнопедагогічного факультету ВДМУ, заслужений артист України, доцент К.Дабіжа; з 1996 р. хормейстер капели – випускниця музично-педагогічного факультету, заслужена артистка України, доцент   Т.Лозінська.
       
                                               Хорова капела під керівництвом  Засл. арт. України, доцента К.Дабіжі           
 З 2013 капела знаходиться під керівництвом  Лаврінчук О. В.
   Нині капела - своєрідна творча лабораторія створення сучасного репертуару, інтерпретатор народної пісні, пропагандист кращих зразків вітчизняної та зарубіжної класики.  



 
А. Авдієвський із Лаврінчук О. "Закарпатський Едельвейс"



Флеш-моб хорової капели ВДПУ







Комментариев нет:

Отправить комментарий